Wczoraj obserwowałem mojego syna. Leżał na podłodze. Próbował obrócić się z jednego boku na drugi. U niemowlaka głowa to duża część masy jego ciała. Gdy próbuje się przekręcić, nie zrobi tego bez głowy. Przeczytaj najważniejszy w tym roku na tym blogu artykuł o copywritingu. 

Dorastając, zmieniamy proporcje wagi głowy do reszty naszego ciała. A mimo to nadal jak małe dzieci najpierw próbujemy “działać” głową. Niemowlak przekręca najpierw głowę, a za nią idzie reszta ciała. Dorosły najpierw próbuje “ruszyć” głowę, czyli ułożyć perfekcyjny plan działania, znaleźć odpowiedź na pytanie JAK, mając nadzieję, że za głową pójdzie reszta ciała.

Mam dni, w których dopada mnie zwątpienie, ale nauczyłem się działać pomimo tego. Wiem, że to zwątpienie pojawi się jutro rano, od razu, gdy otworzę oczy. Wiem, że będzie próbowało zaplanować mój dzień na swoich warunkach. Ale wiem też, że im częściej nie zgadzam się na to, jest mi łatwiej, a mój strach, wątpliwości, już nie tak chętnie podnoszą na mnie rękę.

Dlaczego Ci o tym mówię?

Napisałem ten artykuł o copywritingu, bo niedawno życie postanowiło sprawdzić, jak bardzo zależy mi na moich celach, na tym, co chcę osiągnąć. Byłem bliski współpracy na świetnych warunkach, za pieniądze, których nigdy nie miałem w rękach. Ale wiedziałem, że ta praca jest więcej warta. Byłem pewny, że mogę dać tę wartość. Powiedziałem więc moją cenę. Usłyszałem, że to za dużo. Powiedziałem, że rozumiem i na tym się skończyło.

Kilka dni męczyła mnie myśl, czy zrobiłem dobrze. Może trzeba było powiedzieć mniej? Bolało mnie, że byłem tak blisko celu, dotknąłem go prawie, ale coś mówiło mi, że to jeszcze nie to, że to jeszcze nie teraz. Wiesz, co?

Zdałem sobie wtedy z tego sprawę, że to moje stare JA, walczy z nowym JA, które mówi i czuje, że to jeszcze nie jest to miejsce. Jeszcze trochę cierpliwości. I tu nie trzeba super rozkmin, to po prostu czujesz we flakach. Zaufaj im, to najlepsze co możesz zrobić.

Cierpliwość. Działanie. Cierpliwość. Działanie. Cierpliwość. Działanie. Mówiąc inaczej – rusz dupę, a za Twoim działaniem pójdzie głowa. Stawiaj sobie wysokie standardy. Dopasuj do nich działanie, a za nim pójdzie Twoja głowa. Czasem jeszcze będzie chciała Cię zatrzymać. To normalne. 

 

 

 

Udostępnij na Facebooku!