Język korzyści w sprzedaży – każdy sprzedawca wie, że ma go używać. W efekcie od początku atakuje słuchacza błyszczącymi korzyściami. Jest jeden problem.

Co jeżeli korzyści są słabe, wymyślane na siłę i nie trafiają w ogóle do świata klienta?

Jak pisać do czytelnika, by nie wyłączył się już po pierwszym zdaniu o tym, jaki to nasz produkt jest świetny? Jedno z najczęściej wybieranych otwarć tekstów sprzedażowych oparte jest na korzyściach. Wykładasz kawę na ławę, bez zbędnego słowa.

Jakie korzyści wybrać by były powalające?

Musisz uderzyć mocno od pierwszego zdania. Od razu przenieść klienta w czasie do świata jego marzeń. Te korzyści mają go wyrwać z butów. Ma siedzieć z oczami przyklejonymi do monitora. Zafunduj mu niezwykłą podróż w czasie. Zabierz go stąd, gdzie jest teraz do świata jego marzeń. Wymaluj mu przed oczami bilet do lepszego świata i pomachaj nim przed nosem. Zaproś go tekstem na lot w klasie biznesowej.

Co musisz wiedzieć, by pisać na prawdę mocne korzyści?

Musisz wiedzieć, czego klient chce NAPRAWDĘ. Dzięki temu słowami zamienisz jego umysł w centrum nawigacji. Poprowadzisz go wreszcie tam gdzie wielu obiecało, że dojdzie – ale nikt z nich z obietnicy się nie wywiązał.

Klienci nie zawsze chętnie i od razu powiedzą, o co im TAK NAPRAWDĘ chodzi.

Gdy zapytasz osobę, która zapisała się na warsztaty z copywritingu może to wyglądać tak:

Język korzyści w sprzedaży internetowej – przykład

Pytamy klienta:

Dlaczego zapisałeś się na to szkolenie?

Bo prowadzi je najlepszy copywriter w Polsce i pokazuje warsztat swojej pracy i wiele niepublikowanych technik i sposobów na zwiększenie sprzedaży przez ofertę. Pokazuje jak używać języka korzyści w sprzedaży. 

Ok. Możemy się tu zatrzymać. Wielu kończy tu poszukiwania. Wtedy nasz opis korzyści może wyglądać tak:

A) Udział w tych warsztatach sprawi, że uzyskasz dostęp do wiedzy i technik najlepszego copywritera w Polsce.

I jak? Zachęcająco? Masz przed oczami już widok tego, co będzie się działo po tym szkoleniu? Jak drastycznie wzrośnie skuteczność Twoich ofert?

A może warto zadać sobie troszkę więcej trudu i pójść krok dalej.

Zobacz, o co mi chodzi…

Dlaczego to dla Ciebie takie ważne? – Odnosimy to do jego ostatniej odpowiedzi.

Ponieważ będę pisał skuteczniejsze teksty od reszty copywriterów w pracy. Będę też więcej zarabiał, jako freelancer.

Dlaczego to jest dla Ciebie takie ważne?

Ponieważ zyskam uznanie przełożonego, będę dostawał lepsze zlecenia, które będę tylko ja potrafił dobrze napisać no i awansuje i dostane podwyżkę.

Teraz już wiesz, co tak naprawdę stoi za chęcią przyjechania na szkolenie.

I co dalej? Jak wykorzystać to co dowiedzieliśmy się szperając głęboko w głowie klienta?

B) Wyobraź sobie jak będziesz się czuł zyskując uznanie szefa widzącego jak Twoje oferty napychają firmowe konto gotówką, a krzywa sprzedaży pnie się w górę jak szalona. Spędzisz 2 dni w jednej sali szkoleniowej z najlepszym w Polsce copywriterem. Wejdziesz do jego umysłu wypełniając głowę i twardy dysk Twojego laptopa technikami tylko dla kilku osób w Polsce. Zaczniesz tworzyć oferty o niebo skuteczniejsze od reszty copywriterów z Twojej agencji. Teraz Twój szef zrobi wszystko by Cię zatrzymać w firmie. Już masz pomysł, na co wydasz pieniądze z podwyżki?

Jak pisać językiem korzyści, by sprzedawać więcej?

Widzisz różnicę? Docierając do tego, co naprawdę motywuje klienta do zakupu stworzysz silniejszy tekst. Dzięki temu tworzenie plastycznego opisu działającego na wyobraźnię jest dużo łatwiejsze i bardziej perswazyjne.

Musisz wiedzieć, dlaczego klient czymś się interesuje, dlaczego to jest dla niego ważne. Znajdź to i odwołuj się do tych smakowitych kąsków w swoim tekście. Czytelnik dzięki temu będzie miał to dokładnie przed oczami.

Ciągle udoskonalaj opisy i pamiętaj pewną prostą zależność. Jeżeli one działają na Ciebie to również wywołają emocje u tego, kto to czyta. Plastyczność, konkrety i emocje – to jest doskonała recepta na wzrost skuteczności Twojego języka korzyści w sprzedaży Twoich produktów lub usług. Czytelnik ma widzieć i czuć. Tylko wtedy Twoje słowa zrobią na nim wrażenie. Inaczej przejdzie obok Twojej oferty całkiem obojętnie.

 

Udostępnij na Facebooku!