Pewien starszy profesor dał ogłoszenie…

“Udzielam gry na skrzypcach”.

Następnego dnia w odpowiedzi na ogłoszenie przychodzi chłopiec z tatą. Chłopiec zaczyna grać, ale rzępoli strasznie. Uszy bolą od słuchania, więc profesor chłopcu dziękuje.

Następnego dnia w drzwiach profesora znów staje ten sam chłopiec. Znów rzępoli, nie idzie wytrzymać, profesor wyprasza chłopca, mówiąc, że nic z niego nie będzie.

Trzeci dzień to samo. Czwarty, piąty, szósty. Dziesiątego dnia też… rzępolenia ciąg dalszy. Ale tego dnia profesor mówi do chłopca:

dobrze, przyjmę Cię na lekcje, będę Cię uczył grać. Przez te ostatnie dni chciałem tylko sprawdzić, czy Tobie zależy, bo jeżeli by Tobie nie zależało, to szkoda mojego czasu dla kogoś, komu granie zaraz się znudzi.

Ten chłopiec to późniejszy wirtuoz skrzypiec – Niccolo Paganini.

Mam takie ulubiony cytat, który czytam każdego poranka. Pomaga mi pamiętać o zawziętości i zaciętości, którą miał w sobie młody Paganini. Pomaga mi zapomnieć o krótkiej perspektywie i myśleć długoterminowo. Dzięki temu nie tracę kontroli i nie czuję, że życie bawi się moim kosztem.

To cytat z Johanna Wolfganga Goethe…

“Zanim się czemuś oddasz, zawsze jest wahanie, szansa by sie wycofać, zawsze nieudolność.

Przy każdej inicjatywie i akcie tworzenia jest jedna elementarna prawda, której nieświadomość zabija nieprzebrane inne i niezliczone plany:

Że kiedy całkowicie się czemuś poświęcisz, opatrzność też wykona swój ruch. Wszystko się wtedy zdarzy, aby Ci pomóc, co inaczej nigdy by się nie zdarzyło.

Z decyzji wypływa cały strumień zdarzeń, przynosząc z korzyścią dla Ciebie najrozmaitsze wypadki, spotkania i rzeczy, o których nikt by się nie śnił, że mu się przydarzą.

Cokolwiek robisz lub marzysz, że możesz to zrobić – zacznij tylko. W zdecydowaniu drzemie geniusz, siła i magia. Zacznij teraz”.

Zwłaszcza to zdanie: Że kiedy całkowicie się czemuś poświęcisz, opatrzność też wykona swój ruch. Wszystko się wtedy zdarzy, aby Ci pomóc, co inaczej nigdy by się nie zdarzyło.

Pomaga mi myślenie, że gdzieś tam wysoko siedzi Bóg, czy w co tam wierzysz i patrzy co dziś robisz, czy Ci zależy. Jak wykorzystujesz te 24 godziny, które znów Ci dał. Jeżeli widzi, że Ci zależy, ciężko pracujesz, daje Ci kolejne okazje, spotkania, ludzi i wiele innych “zbiegów okoliczności”.

Bob Rotella, legendarny trener mentalny wielu medalistów sportowych mówi, by wyobrazić sobie, że na Ziemie schodzi Bóg i mówi Ci, że osiągniesz co chcesz, wygrasz turnieje, na których Ci zależy – ja o to zadbam.

Ty jedyne co musisz zrobić to po prostu trenować dalej.

Nie wiem, co Ty chcesz osiągnąć w swoim życiu, ale chyba już wiesz, dlaczego Ci nie wychodzi?

Udostępnij na Facebooku!